Windy magazynowe

Windy magazynowe

Typy wind magazynowych AUTORO

W autoro oferuje dwie serie JURA GARGO i UP Dinamic.


JURA CARGO


Windy magazynowe, towarowe JURA CARGO reprezentują nowoczesne i niezawodne urządzenia podnoszące, które umożliwiają efektywny oraz bezpieczny transport różnorodnych towarów między dwoma poziomami o wysokości do 2999 mm. Mechanizm napędowy w tych windach oparty jest na specjalnej, bardzo wytrzymałej śrubie maszynowej, którą porusza specjalistyczna nakrętka, napędzana przez silnik elektryczny.


Windy te są przeznaczone do przenoszenia ładunków o masie nieprzekraczającej 385 kg. Kluczowym elementem ich prawidłowego funkcjonowania jest utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego też zalecamy, aby obsługą wind przemysłowych zajmowali się jedynie pracownicy, którzy dokładnie zapoznali się z instrukcją obsługi.UP DINAMIC


Windy magazynowe UP DINAMIC to 3 modele, które mogą podnosić ładunki o wadze od 300/600 kg, przez 1000/1500 kg, aż do imponujących 2000/2500 kg. W niektórych istnieje dodatkowa opcja dostosowania rozmiarów platformy do indywidualnych potrzeb klienta oraz wymiarów miejsca, w którym ma być zainstalowane urządzenie. Ponadto, oferujemy warianty platform towarowych, które umożliwiają operatorowi wejście na platformę podnośnika.

Windy magazynowe AUTORO – solidne rozwiązanie do wielu branż

W autoro tworzymy windy towarowe, które mają zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. To niezbędne rozwiązanie w wielu branżach, wymagających szybkiego i efektywnego transportu towarów oraz optymalizacji procesów logistycznych sprawdzi się w różnych miejscach.


Hale magazynowe


Hale magazynowe są kluczowym miejscem, przechowywania, kompletowania i dystrybucji towarów. Windy magazynowe są nieocenionym narzędziem umożliwiającym szybki i bezpieczny transport towarów pomiędzy różnymi poziomami hali. Dzięki nim można z łatwością obsługiwać zarówno duże, palety, jak i mniejsze, ale ciężkie produkty, co przyczynia się do zwiększenia efektywności pracy magazynu.


Hale logistyczne


W halach logistycznych wind magazynowych używa się nie tylko do transportu towarów, ale także do optymalizacji procesów magazynowania i przygotowywania zamówień. Dzięki nim możliwe jest szybkie przenoszenie towarów pomiędzy różnymi poziomami magazynu oraz automatyzacja pewnych etapów pracy, co redukuje czas potrzebny na realizację zamówień i zwiększa precyzję działań.


Sortownie


W przypadku sortowni, gdzie często konieczne jest przemieszczanie towarów na różne poziomy lub do różnych stref, windy magazynowe stanowią niezastąpione narzędzie. Pozwalają one na efektywne transportowanie nawet ciężkich paczek czy przesyłek, co umożliwia szybszą i bardziej precyzyjną pracę podczas procesu sortowania.


Hale handlowe


W hipermarketach, centrach handlowych oraz dużych sklepach detalicznych windy magazynowe pełnią kluczową rolę w zaopatrywaniu sklepów. Umożliwiają szybki transport w pionie towarów znajdujących się w przestrzeni magazynowej, która za ich sprawą może być efektywniej wykorzystana.


Hale produkcyjne


Windy magazynowe są również wykorzystywane w halach produkcyjnych do transportu surowców, półproduktów oraz gotowych wyrobów między różnymi strefami produkcji. Dzięki nim można zoptymalizować procesy produkcyjne, skracając czas potrzebny na przemieszczanie materiałów i zwiększając wydajność pracy całego zakładu.


Windy magazynowe stanowią kluczowe rozwiązanie w wielu branżach, pomagając w optymalizacji procesów logistycznych, zwiększaniu efektywności pracy oraz redukcji czasu potrzebnego na realizację zadań związanych z przechowywaniem, sortowaniem i transportem towarów. Ich wszechstronne zastosowanie sprawia, że są nieodłącznym elementem nowoczesnych magazynów, hal produkcyjnych i logistycznych.


Zastanawiasz się jaka winda magazynowa będzie odpowiednia do Twojej inwestycji? Skontaktuj się z nami, a pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie!